Bir sorunuz mu var ? Sormaktan çekinmeyin
molino@molino.com.tr

1950’li yıllarda merhum Salim Alaybeyi, ticari ve endüstriyel hayatına buğday, fırıncılık ve değirmencilik ticaretiyle 1964 yılına kadar devam etti. O sırada oğlu Dr. Ömer Lütfi Alaybeyi’ni, değirmencilik alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak üzere Fransa’ya gönderdi. Dr. Ömer Lütfi Alaybeyi, mezuniyetinin ardından gıda işleme ekipmanları imalatı sektörüne ilk adımını atmak için Molino’yu kurmaya karar verdi.

1965 yılında 240 m²’lik bir mağazada ticari faaliyetlerine başlayan ve şu anda 30.000 m²’si kapalı olmak üzere 54.000 m²’lik bir alanda faaliyet gösteren Molino, müşterilerinin ihtiyaçlarını gerçekleştiren ana gıda işleme ekipmanları tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

65 yıllık geçmişe ve bilgi birikimine sahip olması, dünya çapında 500’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermesi, başarılı bir kalite yönetim sistemine sahip olması, Ar-Ge desteğinin yürütülmesi, anahtar teslim projelerin kurulması ve satış sonrası hizmetlerdeki profesyonel yaklaşım, MOLINO’yu sektörün liderlerinden biri yapmıştır.